Rowing Results Table

2000m – Quickest time to complete the distance on one of our rowers in club

Club Filter

Ranking Name Club
Time Recorded (mm:ss.ms)
1 Owain Gruffudd - PT Cardiff 06:45:00
2 Kev Broome - Duty Manager Bollington Health and Leisure 06:54:04
3 Andy Ellis Burnley 06:58:00
4 Paul Fibbs Birmingham Hagley 07:03:00
5 Mark Ingle Leicester 07:05:88
6 Scott Wallace - Membership Consultant Consett Leisure Centre 07:14:00
7 Dean Gee Bootle, Hugh Baird College 07:18:00
8 Lee Walker Manchester 07:28:00
9 Gaz Jones-PT Connahs Quay, Deeside College 07:30:00
10 David Fisher Newton Aycliffe Leisure Centre 07:40:00
11 James O'Brian Leicester 07:46:00
12 Jim Kelly Lightwater Leisure Centre 07:47:01
13 Jim Kelly Lightwater Leisure Centre 07:47:08
14 Daren McArdle Clonoe Community Centre 07:58:09
15 Emma Fisher Newton Aycliffe Leisure Centre 08:00:00
16 Paul Baker Middlesbrough 08:01:00
17 Ian Morrison - PT Ballymena 08:06:00
18 Nathan Tam-PT Connahs Quay, Deeside College 08:06:00
19 Metin Koyuncil Durham, Freemans Quay 08:07:00
20 Drew Wright Chesterfield 08:08:00
21 Danni Green - Fitness Instructor Stourport 08:14:00
22 Ian Doris Avon Valley College Fitness Centre 08:20:00
23 Steven Hall Canterbury 08:22:00
24 Samantha Reeves Cardiff 08:23:00
25 Charlie Jackson Avon Valley College Fitness Centre 08:30:00
26 Chelsea Rinaldi - PT Burnley 08:30:00
27 Bernard Robertson Leicester 08:43:06
28 Ian Edwards Lightwater Leisure Centre 08:52:01
29 Aiste Narkeviciute Clonoe Community Centre 08:54:07
30 Billie Elliott Chesterfield 08:55:00
31 Carl Holdstock Bootle, Hugh Baird College 08:56:00
32 Mehmet Ahar Leicester 08:58:00
33 Jackie Cougill - Membership Consultant Macclesfield College 9:00:00
34 Stefan Mills Cherry Willingham 09:01:00
35 Charlotte Cox Lightwater Leisure Centre 09:04:00
36 Stephan Wallis Kilmarnock 09:06:00
37 David Castle Avon Valley College Fitness Centre 09:06:00
38 Marcus Morris - PT Burnley 09:08:00
39 Lorenzo Angotti Stoke 09:09:00
40 Diane Shirt Chesterfield 09:18:00
41 Simon Russell Lightwater Leisure Centre 09:28:00
42 Paul Belfield Canterbury 09:29:00
43 Meghan Bradley Leicester 09:29:00
44 Vicky Jackson Bootle, Hugh Baird College 09:43:00
45 Marina Moore Bootle, Hugh Baird College 09:44:00
46 Melanie Roker Lightwater Leisure Centre 09:47:02
47 Dom Clayton Cherry Willingham 09:53:00
48 Monica Girnyte Avon Valley College Fitness Centre 09:54:00
49 Emma Harper Leicester 10:00:00
50 Lorna Walker Ballymena 10:25:00
51 Charlie Rabey Stoke 10:31:00
52 Nadi Khan Stoke 10:54:00
53 Tony Wilson Lightwater Leisure Centre 10:57:30
54 Dean Baker Canterbury 10:58:00
55 Prya Pajni Leicester 11:00:00
56 Toni Dent Stoke 11:00:00
57 Danielle Gardiner Durham, Freemans Quay 11:05:00
58 Andrew Coleman Leicester 11:05:03
59 Mollie Moore Newton Aycliffe Leisure Centre 11:06:00
60 Gemma Adams Durham, Freemans Quay 11:15:04
61 Les Moxon Lightwater Leisure Centre 11:27:02
62 Fazana Khurshid Stoke 11:28:00
63 Vicky Thompson Stoke 11:45:00
64 Samanthi Hills Leicester 12:33:09